ThetaHealing®

Bir oyunu kazanmak için oyunun kurallarını iyi bilmek ve karşısına çıkacak engelleri ortadan kaldıracak bilgiye sahip olmak gerekir. Yaşamda bir oyundur. Çoğumuz bu oyunu nasıl oynayacağımızı bilmediğimiz gibi öğrenmekte istemeyiz. Yaşamımızı oluşturan iş ve özel hayatımıza bir kuş bakışı ile bakmak bizi gerçeklerle yüzleşmeye götürecektir. İş başarısının, ilişkilerde başarının, önündeki engelleri, belirleme ve ortadan kaldırmak için “ Yaşam Oyununu”  başarıyla oynamak ve “kazanan” haline gelmek, istiyorsak yaşamı sürdürdüğünüz aracın yolcu koltuğundan kalkıp direksiyonuna geçmek gerekir. Direksiyona geçtiğinizde oyunu iyi bilir ve direksiyon hâkimiyetiniz arttığında her zaman öndesinizdir.

İnsanın, sosyal, duygusal düşünen çok yönlü yapısı vardır. Bu sebeple yaşamında atacağı adımları mantık çerçevesinde değerlendirdiği gibi duygusallığı, sezgilerini de devreye alarak karar vermesi gerekebilir. Yaşam oyunu çalışması ile hayatını her yönden geliştirecek şekilde inceleyeme alır ve engellerini tespit ederek Theta Healing tekniğini kullanarak olumsuzları olumlu hale getirir. Bu çalışma yedi aşamadan oluşmaktadır.

1.EBEVEYNLER ( Anne, Baba, Kız kardeşler, Erkek Kardeşler, Anneanne, Babaanne, Dede ve diğerleri)

Çocuklar ebeveynlerine bağımlıdırlar. Böylece onların ebeveynlerinin beklentilerini anlayıp karşılamaları önemlidir. Ebeveynler tarafından büyütülürken çeşitli inançlarımız oluşur. Bu inançların bazıları olumsuz olabilir ve onlar bize yetişkin halimizle hizmet etmeyebilirler. Ayrıca, ebeveynlerimizin olumsuz inançları bizim başarımızı engelleyebilir. Bunları keşfetmek ve arınarak başarıya atılacak yeni adımdır.

2.DRAMA ( Geçmiş)

Geçmişinize enerji sel olarak bağlı olabilirsiniz. Örneğin, geçmiş ilişkileriniz, geçmiş başarısızlıklarınız ve eski işleriniz enerjinizi tüketiyor olabilir ve size şu anda yaratmak istediklerinizden engelliyor olabilirsiniz. Bu bağları tespit etmek ve bunlara ihtiyaç kalmadığını keşfetmek yeni köklü bağların geleceğe doğru atılmasını sağlayacaktır.

3.TOPLUM ( Aile ve akrabalar, Patron, İş arkadaşları, Müşteriler, Yakın Arkadaşlar, Komşular )

Hayallerinizi takip etmek için karar verdiğinizde, insanlar ne diyecekler? Onlar sizin için mutlu olacaklar mı, yoksa onlar onaylamayacaklar mı? Onlar sizi durdurmayı deneyecekler mi? Onların desteklerini kaybedebileceğinizden mi korkuyorsunuz? Bu sorular toplumun sizin üzerinizde oluşturduğunu düşündüğünüz gizli baskının ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Genetik inançlarınızı, cesaretinizi, kendinizin kendinize ne kadar büyük engel olup olmadığınızı keşfedeceksiniz. Böylece toplumun ve kendinizin oluşturduğu kabul edip etmeme konusu ortadan kaldırılacaktır.

4.ARKADAŞLAR (Korku, suçluluk, zorunluluk, kurban olmak, zor deneyimler, problemler ve arkadaşlıklar)

Yaşamınızdaki olumlu değişiklikler, arkadaşlarınız tarafından fark edildiğinde bazıları sizin için mutlu olurken, bazıları kıskanacaktır. Bu insanın doğasında vardır. Arkadaşlarınızın size hissettirdiği olumsuz inanç kalıplarını tespit etmek sizin bakış açınızı değiştirerek yaşama olumlu bakmayı sağlayacaktır.

5.BEREKET (Finansal, iş, başarı ve müşteriler )

İlk 4 bölümü tamamladığınızda sonuça yaklaştığınızı görmeye başlayacaksınız. Hayatınızdaki olumlu değişim, bolluk bereket artarken ön görmediğiniz büyüme problemler çıkabilir.  Sizi limitleyen bildiğiniz durumun ötesine geçmenizi engelleyen “rahatlık alanınızda” kalmak istediğinizden kaynaklı olabilir. Buda gelirinizi, satışınızı, müşteri sayınızı ve size hayatınızda bereket akışını temsil eden herhangi bir konuyu etkileyebilir. Sonsuz berekete sahip olabilmek için keşfettiğiniz olumsuzlukları olumlu hale getirip, rahatlık alanından çıkıp ödül alma zamanıdır.

6.GÜÇ (Riskler ve Fırsatlar, Gerçek Güç, Ertelemek, Mükemmelliyetçilik ve Diğerleri)

Gücünüz ve yetenekleriniz düşündüğünüzden çok daha fazla olduğunu gördüğünüzde korkarsanız. Güç ve yetenekleri kullanmaktan kendinizi durdurabilirsiniz.  Eğer kendinizi kabul eder, gücünüzü kullanmayı bilirseniz, muhteşem benliğiniz daha iyi performans gösterecektir. Gerçek gücünüzü geride tutan olumsuz inançlarınızdan arınarak yeni performansına “Merhaba” demek artık elinizde

7.VİZYON (Vizyon ve Yaratım)

Hayatta daha çok başarılı olmak için, niyetlendiğiniz veya istediğinizin net bir vizyonda yaratmaya ihtiyacınız vardır. Bu vizyon size yön verir, size şimdiki bulunan durumdan öteye gitmeniz için motive eder, sizi endişelerden, korkulardan özgürleştirir ve harekete geçmeniz için sizi iter. Büyük Düşünmek Büyük Başarılara İmza Atmaktır.

Lütfen eğitimlerinizi THINK’e bağlı eğitmenlerden aldığınızdan emin olunuz.

UYARI: İşbu web sitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamak olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.